Abraham'ın Türkiye Güncesi

Sevgili günlük,

Günlük yazınca aklıma büllük geldi bi' miktar güldüm. Büllük ne be? Çok eğlenceli kelime adeta. Herneyse. Ahauhaheaha büllük lan!

Türkiye'de bulunduğum süre zarfında Türk insanını yakından tanıma fırsatım oldu ki zaten Türkiye'de bulunup Litvanyalıları tanıma fırsatım olsaydı işte o zaman ürperirdim. Litvanya halkına da sevgilerimi yolluyorum bayrağınız çok güzel.

Türkler beni çok sevdi. Durmadan adımı söyleyip durdular bir de öyle içten ve sevgi dolu ki adeta beni sahiplendiler. " Vay Abrağaaam nağber" veyahut " Abrağaam gelmiş, nasılsın Abrağaaam. Heyt be Abrağaaam benim!" nidalarını duymadan bir günüm geçmedi. Bende onları çok sevdim bıyıklı şeyler.

Anlam veremediğim bir olgu var ancak. Bazı iddaalaşmaları veya tartışmalarında benim başımı ödül olarak ortaya koymaları beni çok korkuttu. " Sen anca Abrağaaamın başını alırsın" diyen pek çok insan gördüm ama iyi bir şeymiş bu sonradan öğrendim. Başım yerinde duruyor.

Sözlerimi burda sonlandırırken evi çok özlediğimi belirtmek istiyorum. May halamın yaptığı kızılcabörülceoynargelingörünceli turtaları çok özledim.

C u later, alligator.

0 yorum: